Logo Logo
Jaká designová svítidla prosvítí místa ve vaší domácnosti
  • 21.11.2019
  • Designová svítidla, osvětlení do bytu, světla a svítidla

designova rohova svitidlaUrčitě máte ve své domácnosti (vyjma místnosti bez oken) místa, na které ani sluníčko ve dne nezasvítí. Bývají to často rohy místností a pokud byste rádi tyto místa prosvětlili, máte několik možností. Stojací lampy jsou tou nejjednodušší a nejelegantnější volbou. Navíc patří stojací lampy mezi designová svítidla a vaše domácnost tak dostane punc stylu a designu. Kromě klasických lamp je možné sehnat speciální lampy rohové se speciálně tvarovaným stínidlem. Rohy v místnostech také prosvítíte pomocí šikovně namířeného bodového stropního světla.

LED pásky jako jedno z řešení

LED svítidla jsou stále více využívána díky poměrně nízkým nákladům na provoz. K osvětlení rohů je můžete také použít tak, že LED pásky do rohu přilepíte nebo připevníte pomocí vrutů. Existují i designové lampy, které vypadají jako ocelová nebo dřevěná trubka a v té je zabudovaný LED pásek. Další výhodou LED pásku je možnost měnit barvy světla, díky tomu např. v obýváku snadno změníte atmosféru.

rohove svetlaSpeciální rohová svítidla

Do koutu, který osvětlíte rohovým svítidlem můžete postavit hezkou květinu nebo např. sochu, v možnostech bytových dekorací se meze nekladou. Rohová svítidla mívají často tvar čtvrt koule nebo trojúhelníku, ale najdou se i různá designová svítidla, např. ve tvaru I nebo L. Materiál těchto světel bývá různý, skvělou volbou jsou svítidla ze sádry, která můžete natřít na libovolný odstín tak, abych hezky splývala se stěnou místnosti.

Bojujete s nedostatkem místa?

Pokud patříte mezi ty co nemají místa na rozdávání, postavte do rohu např. skříňku, komodu nebo regál a na ten můžete dát stolní lampičku. Elegantním řešením jsou police, které mají ze spodní strany zabudovaná světla. Jako poslední možností můžete roh místnosti využít jako pracovní kout, do kterého dáte obyčejný nebo rohový pracovní stůl a na něj postavíte stolní lampu. V tomto případě dbejte na výběr kvalitní žárovky. Světlo musí mít v tomto případě správnou barvu a dostatečnou intenzitu.

TIP: pro práci a čtení je vhodné bílé a studené světlo

 

 

Autor článku:

Tereza R.

Psaní o bydlení a nábytku je pro mě velkou radostí. Ráda se sama inspiruji a vzdělávám v této oblasti, ráda kombinuji stylový nábytek s vkusnými dekoracemi. Věřím, že moje inspirace pomůže i vám.