Logo Logo
Výběr kvalitní postele do ložnice prospěje vašemu zdraví
  • 17.11.2019
  • kvalitni postele, výběr postele, rozměry postele

postele

Zdravý spánek je pro tělo velkým zdrojem energie, zdraví, kondice a celkově regeneruje vaše tělo. Ale to pouze v případě, že spíte na dobré posteli s kvalitní matrací. Nejen po náročném dni v práci, ale i po sportu nebo posilovně určitě víte, jak je regenerace  důležitá. Proto je výběr postele pro vás i vaše děti velmi důležité. Především u dětské postele a matrace do ní je potřeba opravdu nešetřit. Dopřejte zdravý spánek nejen sobě, ale i vašim dětem.

Kvalitní dřevěné postele se používají už od nepaměti. Důmyslné konstrukce společně s dostatečnou výškou zajistí ten správný komfort. Pohodlí pak zajistí kvalitní matrace. Matrace rozdělujeme na polyuretanové matrace, profilované matrace, pružinové matrace. Podle pěny, kterou jsou vyplněny máme matrace se studenou pěnou, či bio pěnou.

Proč je dobrá postel tak důležitá

Dobrá postel má správně propojené jednotlivé vrstvy. Taková postel si získá každého hned při prvním ulehnutí. Kvalitní postel by měla mít optimální pružnost díky nosnému rámu a vystužené dřevěné konstrukci. Taková postel dodá přirozenou tuhost a zároveň optimálně rozloží tlak absorbovaný nosnou matrací. Základním prvkem postele je dřevěný spodní rám, ideálně z masivu, na ten je usazený rošt, který slouží jako podklad pro matraci. Optimální velikost postele včetně matrace by měla být někde v rozmezí 50 - 70cm i více. Díky této výšce se snadno vstává i ulehá.

Rozměry postelí

Rozměr postele se lyší pouze pokud se jedná o jednolůžko či dvoulůžko (manželská postel). Jednolůžkové postele mají rozměry 90 x 200 nebo 100 x 200 centimetrů. Dvoulůžka jsou poté postele 180 x 200 cm, 160 x 200 cm nebo menší postel 140 x 200 cm

Postele podle materiálu

Postele podle materiálu rozlišujeme na dřevěné postele (masiv nebo lamino), čalouněné postele nebo kovové postele případně postele z ekokůže. Zajímavým řešením jsou boxsprings postele.

Další zajímavosti ohledně postelí

Je známo, že čím výše od podlahy ležíte, tím kvalitnější vzduch v noci dýcháte. U podlahy se drží prach, bakterie, ale také chladno a průvan. Kvalitní postel navodí příjemný pocit po zasloužilém odpočinku. Kvalitní postel zajistí optimální oporu pro vaši páteř během spánku. 

Chcete-li se dozvědět o zdravém spaní více, přečtěte si článek na téma "Co můžete udělat pro kvalitní a zdravý spánek?"

Autor článku:

Tereza R.

Psaní o bydlení a nábytku je pro mě velkou radostí. Ráda se sama inspiruji a vzdělávám v této oblasti, ráda kombinuji stylový nábytek s vkusnými dekoracemi. Věřím, že moje inspirace pomůže i vám.