Logo Logo
Vybíráme stojací věšák na kabáty, skvělý pomocník nejen do předsíně
  • 21.11.2019
  • Stojanový věšák, věšák na kabáty, věšák do předsíně

Vždy když se blíží chladné a mrazivé počasí, je potřeba vytáhnout zimní bundu nebo kabát. Venku přijde více vrstev oblečení vhod, ale po příchodu domů do teplíčka je potřeba všechny ty bundy, kabáty, šály a čepice někam pověsit. K tomu výtečně poslouží věšák na kabáty. Stojanový věšák do předsíně může být dřevěný nebo kovový, má různé velikosti i tvary, v článku si přiblížíme veškeré možnosti využití.

Moderní věšák není v dnešní době problém pořídit. Dnešní výrobci věšáku jim dodávají poutavý design a nápaditost. Nejběžnější jsou dřevěné stojací věšáky. Stojací věšák nezabírá moc místa a hodí hravě se do koutu předsíně vejde. Mezi další materiály patří plast, kov i dokonce věšák z tvrzeného papíru. Hezkým designovým doplňkem je např. věšák na oblečení z kmene stromu bez kůry.

Pokud jste příznivci industriálního stylu bydlení, budou se vám líbit kovové věšáky. Pro milovníky vintage stylu zase zaujmou věšáky vyrobené ze starých žebříků, které by již jiné využití neměly.

Základní typy věšáků

Věšáky a botníky jsou základními prvky předsíně. Jsou pouze tři základní typy věšáků, nástěnný věšák, stojanový věšák a věšák na kolečkách. Stojací věšák zabírá minimum prostoru, možnou nevýhodou může být horší stabilita. Jako odkládací prostor lze využít i levný taburet nebo stolička, kterou hravě využijete např. při obouvání.

Pokud máte v oblibě nábytek z masivu, bude se k němu hodit stylový věšák z větví stromů. Existuje široká škála designových věšáků, které se budou hodit do moderních interiérů. Přírodní barvy věšáků pasuje k jakémukoliv materiálu či barvě. Přírodní věšák si můžete dokonce vyrobit sami.

Věšák W-30 buk Bytový věšák SIG27, bílý Věšák W-50, černý
Věšák W-30 buk Bytový věšák SIG27, bílý Věšák W-50, černý
     

Věšák můžete bez problémů natřít lakem

Pokud se rozhodnete si vyrobit vlastní věšák, před nátěrem zbavte větve kůry a dalších nečistot brusným papírem. Pak dřevo nechte vyschnout a poté můžete začít s nátěrem. Chcete-li zachovat přirozenou barvu dřeva, můžete použít bezbarvý lak na dřevo, případně vosk nebo olej. Pokud chcete větve nabarvit, můžete použít akrylátovou barvu nebo pigmentový lak na dřevo. Pořídíte je v jakémkoliv hobbymarketu nebo v barvách a lacích.

Do malé předsíně není stojanový věšák úplně vhodný. Své uplatnění najde v prostornějších předsíních a vstupních halách, kde bude hezkým doplňkem předsíňové stěny. Před koupí si opravdu ověřte jeho stabilitu, abyste jej nemuseli neustále zvedat ze země.

Co na věšáky věšet?

V tom se meze opravdu nekladou, na věšák můžete odložit co chcete, navíc je skvělým pomocníkem při rychlém úklidu často nošených sezónních věcí. Efektivním řešením jsou věšákové stěny. Kromě počtu háčků na kabáty bývá jejich součástí odkládací prostor, na který si můžete položit např. batoh či kabelku. Může mít i stojan na deštníky s odkapávačem a praktické věšáky na klíče. Krom klíčů si zde můžete pověsit třeba klobouk nebo čepici.

Autor článku:

Tereza R.

Psaní o bydlení a nábytku je pro mě velkou radostí. Ráda se sama inspiruji a vzdělávám v této oblasti, ráda kombinuji stylový nábytek s vkusnými dekoracemi. Věřím, že moje inspirace pomůže i vám.